Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Rok szkolny 2014/2015


 

 

Europejski Dzień Języków

 

Dnia 26 września uczniowie Gimnazjum oraz klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej radośnie świętowali Europejski Dzień Języków.
Nauczyciele języków obcych (p.Agata Malczyk, p. Patrycja Świtka i p. Małgorzata Brodacka) przygotowali dla uczniów 'grę terenową' (terenem był budynek szkoły). Zadaniem sześciu 5-osobowych grup było znalezienie ukrytych koszyczków z informacjami o wylosowanych przez grupy krajów europejskich (flaga, godło państwowe, nazwa kraju w rodzimym języku, informacje kulturowe i historyczne, ważne postacie, kilka słów w języku tego kraju, tradycyjne stroje i potrawy); wylosowanymi krajami były Portugalia, Finlandia, Węgry, Holandia, Szwajcaria i Ukraina. Następnie każda grupa wykonała plakat na temat 'swojego' kraju, umieszczając na nim wszystkie znalezione informacje, oraz uzupełniając je własnymi prostymi rysunkami.
W czasie gdy Jury obradowało i liczyło zdobyte punkty, uczniowie obejrzeli występ Sandry (G2), Julii (G1), Oliwii i Darii (P4), które przygotowały 'choreografię' do piosenki "Love in any language' - zaśpiewały refren i zaprezentowały jego przesłanie językiem migowym. Występ przyjęty został przez uczniów z wielkim uznaniem, o czym świadczyła interakcja ruchowa podczas wykonywania piosenki (m.in. tzw. 'fala'), gorąca owacja na zakończenie, oraz duża grupa chętnych, którzy wyrazili chęć nauczenia się tego fragmentu. Sandra poprowadziła krótkie szkolenie, po czym grupa wspólnie zaśpiewała i 'zamigała'.
Następnie Jury ogłosiło wyniki gry terenowej: było jedno pierwsze miejsce, dwa drugie miejsca i trzy trzecie miejsca, tak że wszyscy 'zmieścili się na podium'. Nagrodami było 'małe słodkie co-nieco'.