Rok szkolny 2014/2015


 

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

 

22, 23 i 24 kwietnia pierwsi Uczniowie naszego Gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Z przyjemnością informujemy o wynikach tego egazminu.

I tak:

  • z języka polskiego klasa G3 uplasowała się w 8 (na 9) staninie, z czego dwoje Uczniów osiągnęło wyniki w stninie najwyższym - 9.
  • z historii Nasza klasa również osiągnęła wyniki na poziomie stanina bardzo wysokiego - 8 jeden Uczeń mieści się ze swoimi wynikami w staninie najwyższym - 9.
  • z matemtyki podobnie - mamy wyniki w staninie bardzo wysokim - 8! A dwoje z nich w staninie najwyższym!
  • z przedmiotów przyroniczych ... identycznie, jak z matematyką - stanin bardzo wyoki - 8!
  • z języka angielskiego na poziomie podstawowym wszyscy Uczniowie klasy G3 znlezli się w staninie najwyższym - 9, w tym dwoje miało wynik = 100 %. Z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym wszyscy Uczniowie klasy G3 znlezli się również w staninie najwyższym - 9, w tym dwoje miało wynik = 98 %.

 

Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy samych sukcesów w wybranych przez siebie warszawskich liceach, do których się dostali: XXII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Jose Marti (klasa biologiczno-chemiczna), LXXXI LO im. Aleksandra Fredry (klasa językowo-turystyczna), Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. Jacka Kuronia, XL LO z Oddz. Dwujęzycznymi. im. St. Żeromskiego (klasa dwujęzyczna z edukacją prawniczą).

 

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY CAMBRIDGE
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

       Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2014/2015 grupa Uczniów z klasy 3, 2 i 1 zdała egzamin Cambridge z języka angielskiego na odpowiednich poziomach. 2 Uczniów zdało egzamin FCE z języka angielskiego. 6 Uczniów zdało egzmin PET oraz 3 Uczniów zdało egazmin KET, w tym dwóch z wyróżnieniem.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu następującym osobom:

 

Filip Wożniak - klasa 1 - certyfikat KET

Oliwier Karnowski - klasa 1 - certyfikat KET z wyóżnieniem

Jakub Kujawa - klasa 1 - certyfikat KET z wyróżnieniem

Jakub Kujawa - klasa 1 - certyfikat PET

Kacper Ważyński - klasa 1 - certyfikat PET

Jan Zając - klasa 1 - certyfikat PET

Aleksander Wal - klasa 2 - certyfikat PET

Piotr Pavelock - klasa 2- certyfikat PET

Filip Lewandowski - klasa 2 - certyfikat PET

Sandra Skubis - klasa 2 - certyfikat FCE

Monika Karnowska - klasa 3 - certyfikat FCE

 

Dziękujemy i gratulujemy również nauczycielom: p. Małgorzacie Brodackiej, p. Katarzynie Domańskiej, p. Agacie Malczyk.

 

 

 

 

LEPSZA SZKOŁA

kompetencje matematyczne

 

Koniec roku szkolnego w Sapere Aude, to m.in. pora do sprawdzenia swoich matematycznych sił w "Lepszej Szkole". Do projektu przystąpiły w tym roku wszystkie trzy klasy gimnazjalne.

 

Tegoroczna klasa G1 utrzymuje swój wyoki poziom i również na zamknięcie roku szkolnego z wynikiem 62% znajduje się w staninie bardzo wysokim 8 (na 9), na tle województwa mazowieckiego 45% i całej polski 41%.

Obecna klasa G2 ... również utrzymuje bardzo dobry poziom klasyfikując się w przedziale dla stanina wysokiego. Jej wynik, to 53% (województwo - 45%, Polska - 43%).
Obecna klasa G3 zakończyła udział w projekcie na koniec 1 semestru roku szkolnego, do trzeciej sesji nie podchodziła, ponieważ dla niej trzecią sesję - najważniejszą - stanowiły egzaminy gimnazjalne, o których mowa już była wyżej :). Podajemy zatem wynik klasy z sesji drugiej, wynik 67% klasyfikujący klasę w staninie bardzo wysokim, w porównaniu do województwa: 50% i całej Polski: 47%.

 

[pobierz] 0.1 MB G1: sesja3_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 3 w klasie G1 - rok szkolny 2014/2015

 

[pobierz] 0.1 MB G2: sesja3_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 3 w klasie G2 - rok szkolny 2014/2015

[pobierz] 0.1 MB G3: sesja2_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 2 w klasie G3 - rok szkolny 2014/2015

 

 

 

 

II BIEG PO ZŁOTE JABŁKO

 

17 maja 2015 roku wzięliśmy udział po raz drugi w II edycji Biegu po Złote Jabłko na 10 km i biegu rodzinnym na 2 km.

 

 

 

 

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS
AUDERS MASTER MIND

 

Wewnątrzszkolny konkurs zagadek niekoniecznie matematycznych, ale na pewno w języku angielskim rozstrzygnięty!

Po raz drugi tytuł Auders Master Mind wywalczył Uczeń klasy G2 - Adam Górski.

Walka była bardzo wyrównana. Bój o najwyższe podium do końca toczył się pomiędzy Adamem, a Małgorzatą Kopczewską (G1), która zajęła II miejsce.

Miejsce III zdobyła Barbara Twardowska (G1).

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkim Uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę!

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS
KANGUR MATEMATYCZNY

Mamy cztery wyróżnienia!

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" rozstrzygnięty! Mamy cztery wyróżnienia!

 

SZKOŁA PODSTAWOWA:

Marysia Świerzyńska [P2]

Katarzyna Chrobak [P2]

Magdalena Kopczewska [P2]

 

GIMNAZJUM:

Oliwier Karnowski [G1]

 

Serdeczne gratulacje!

Gratulujemy również i dziękujemy nauczycielom: pani Karolinie Zaliwskiej, pani Monice Pięcie i pani Agnieszce Stolarskiej.

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

 

W tegorocznych Mistrzostwach Szkoły w Tenisie Stołowym górowały Panie :-).

W kategorii: Szkoła Podstawowa [P4-P6] pierwsze miejsce wywalczyła Emilia Mazurek [P5].

Drugie miejsce zdobył Piotr Jankowski [P5], trzecie - Kajetan Twardowski [P4].

W kategorii: Gimnazjum, po niezwykłych zmaganiach, na najwyższym podium stanęła Sandra Skubis [G2].

Tuż za Nią był Aleksander Wal [G2], na miejscu trzecim - Piotr Pavelock [G2].

Świetnie spisywał się również Adam Górski [G2] i Filip Lewandowski [G2] oraz Oliwier Karnowski [G1], który przysporzył swoim starszym kolegom wiele trudu.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim Uczniom dziękujemy za dobrą zabawę!

 

 

 

 

WIELKANOCNE ZAWODY PŁYWACKIE W JABŁONNIE
- nasi na podium!

 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Zawodnikom, którzy reprezentowali naszą Szkołę w Wielkanocnych Zawodach Pływackich!

Gratulacje dla Oliwiera Trzocha (P1), który stanął na najwyższym podium oraz dla Gimnazjalistów:

  • Kacpra Ważyńskiego (G1) - miejsce I
  • Oliwiera Karnowskiego (G1) - miejsce II.

 

 

 

 

 

MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE W JABŁONNIE

 

W dniu 13 grudnia na basenie w Jabłonnie klub LKS „Lotos” przy współpracy z GCKiS zorganizował zawody pływackie dla dzieci z naszej gminy.

W zawodach startowało czworo Uczniów naszej Szkoły ... wróciliśmy z czterema medalami, wszyscy stanęli na podium! :-)

Szkoła Podstawowa:

Oliwia Trzoch [P4] - miejsce pierwsze,

Kacper Wal [P5] - miejsce trzecie.

 

Gimnazjum:

Laura Wasielewska [G1] - miejsce pierwsze,

Aleksander Wal [G2] - miejsce drugie.

 

Wszystkim Uczestnikom oraz ich opiekunowi Pawłowi Jaśkiewiczowi gratulujemy!!

Wszystkim dziękujemy!! :-)

 

 

 

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W UNIHOKEJU

 

W dniach 7 i 14 listopada odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju.

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, ze wspaniałym dopingiem dla Uczestników turnieju.

Po wielu spotkaniach, niespodziewanych i zaskakujących zwrotach akcji, trudu i wysiłku włożonego w każdy mecz, udało się nam wyłonić Mistrzów Szkoły :-).

 

Kategoria klasy G1-G3:

Złoto --> Jan Zając

Srebro --> Michał Serwiński

Brąz --> Aleksander Wal

Uczniowie zostali uhonorowani nagrodami w postaci dyplomów oraz nagród książkowych.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy i życzmy dalszych sportowych sukcesów! :-)

 

 

 

 

LEPSZA SZKOŁA

kompetencje matematyczne

 

Kolejny rok szkolny i kolejna pierwsza klasa w naszym gimnazjum. Podobnie, jak ich starsi koledzy i koleżanki przed rokiem, Uczniowie tej klasy również przystąpili do projektu "Lepsza Szkoła" ... aby sprawdzić poziom swoich matematycznych kompetencji, zobaczyć jak wypadną na tle rówieśników.
Wynik klasy, to 70% (wynik województwa - 61%, wynik Polski - 57%). Oznacza to, że pierwsza klasa Sapere Aude plasuje się w "bardzo dobrym" 8 (spośród 9) staninie.
Gratulujemy! I pracujemy dalej!

 

 

[pobierz] 0.1 MB G1: sesja1_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 1 w klasie G1 - rok szkolny 2014/2015