Rok szkolny 2013/2014


 

CERTYFIKATY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

   

      Z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2013/2014 grupa 6 Uczniów z klasy 2 i 1 zdała egzamin z języka angielskiego na odpowiednich poziomach. 1 Uczeń zdał egzamin FCE z języka angielskiego. 4 Uczniów zdało egzmin PET, w tym jeden z nich zdał go z wyróżnieniem oraz 1 Uczeń zdał egazmin KET, również z wyróżnieniem.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesu następującym osobom:

Tobiasz Tomczak, Roksana Maher, Monika Karnowska, Łukasz Dybek, Mateusz Walicki, Aleksander Wal.

 

 

 

LEPSZA SZKOŁA

kompetencje matematyczne

 

Już tradycyjnie ... koniec roku szkolnego w Sapere Aude, to m.in. pora do sprawdzenia swoich matematycznych sił w "Lepszej Szkole". Do projektu przystąpiły obie klasy gimnazjalne.
Uwaga, uwaga!
Obecna klasa G2 ... niezmiennie utrzymuje najwyższy poziom - najwyższy stanin. Jej tegoroczny wynik to 71% (województwo - 50%, Polska - 47%).
Obecna klasa G1 ... pozazdrościła swoim starszym kolegom i koleżankom i ... również dołączyła do grona najlepszych! Jej wynik, to 71% (województwo - 50%, Polska - 48%) - stanin najwyższy!
Pozostawiamy to bez komentarza :-)

 

 

Wyniki sesji 1 dla klasy G1 oraz sesji 3 dla klasy G1 i klasy G2
[pobierz] 0.1 MB G1: sesja3_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 3 w klasie G1 - rok szkolny 2013/2014

[pobierz] 0.1 MB G2: sesja3_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 3 w klasie G2 - rok szkolny 2013/2014

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS

KANGUR MATEMATYCZNY

 

20 marca tego roku uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej przystąpili do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny".  Najwyższy wynik 102,5 p. zdobył:
• Piotr Hyrlik - w kategorii B2 (Benjamin - klasa 6 szkoły podstawowej) --> 102,5 pkt,
• Adam Górski - w kategorii K1 (Kadet - klasa 1 gimnazjum) --> 92,5 pkt.
Oba wyniki były bardzo blisko od przyznania wyróżnienia (dla pierwszych 10% uczestników: od 107,5 pkt w kategorii B2 oraz od 98,5 pkt w kategorii K1).

 

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy I i II gimnazjów;
Junior - klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student - klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

 

 

 

XXII OGÓLNOPOLSKI

FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ WE WROCŁAWIU

 

30 stycznia 2014 r. dwie Uczennice naszego Gimnazjum (Roksana Maher i Sandra Skubis) przystąpiły do eliminacji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej z nagranymi wykonaniami własnymi utworów: Pink, Give me a reason oraz ZAZ, Je veux.

Jedna z Uczennic - Sandra Skubis z piosenką ZAZ, "Je veux" - zakwalifikowała się do kolejnego etapu Festiwalu!

Sandro - GRATULUJEMY!

Gratulujemy również Rodzicom Sandry, a pani Ani Mieszkian - szkolnemu opiekunowi konkursu - serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNA DEBATA OXFORDZKA

NA TEMAT: "CZY MAMY WPŁYW NA ŻYCIE LUDZI GLOBALNEGO POŁUDNIA?"

 

 

Dnia 16 grudnia uczniowie Gimnazjum i klasy 6 Szkoły Podstawowej brali udział w międzyszkolnej debacie oksfordzkiej na temat: „Czy mamy wpływ na życie ludzi w krajach globalnego południa?” Debata organizowana była w ramach europejskiego projektu "MDG'15" (Millennium Development Goals), współfinansowanego przez Komisję Europejską. Patronem merytorycznym debaty jest Fundacja Partners Polska - organizacja pozarządowa, której misją jest budowanie zrozumienia między ludźmi, społeczeństwami i kulturami.
Debata odbyła się w Szkole Podstawowej nr 227 przy ul. Astronautów 17 (Warszawa-Włochy). Nasi uczniowie debatowali z uczniami klasy 6 goszczącej nas szkoły, broniąc tezy, że „Nie mamy wpływu na życie ludzi w krajach globalnego południa”. Neutralną publicznością byli uczniowie kl.1 i 2 Społecznego Gimnazjum nr 5 STO przy ul. Astronautów 11 w Warszawie. Opiekunami podczas wyjazdu byli: p. Agnieszka Pędzich, p. Anna Mieszkian, p. Małgorzata Brodacka oraz p. Joanna Kazimierczyk.

Uczniom naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej udział w debacie dostarczył ogromnej satysfakcji z podjętej dyskusji, możliwości przedstawiania swojej argumentacji, wypowiadania się na tematy ważne i bliskie im samym. Na udział Uczniów w debacie patrzymy w kategoriach nowego doświadczenia, ale przede wszystkim ich niebywałego sukcesu, którego im serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

KLIP

zrealizowany przez Fundację Partners Polska - organizatora Międzsyzkolnej Debaty Oxfordzkiej

 

 

 

MIKOŁAJKOWE

OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE W JABŁONNIE

 

W dniu 14 grudnia na basenie w Jabłonnie klub LKS „Lotos” przy współpracy z GCKiS zorganizował zawody pływackie dla dzieci z naszej gminy. W zawodach udział wzięło 70 dziewcząt i chłopców, którzy w zależności od wieku i umiejętności, mieli do pokonania różne długości basenu.

 

Z naszych szkół (Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) do zawodu przystąpiło dwóch Uczniów:

  • Oliwier Karnowski z klasy 6a, który w kategorii SP, klasa 5-6 zdobył 1 miejsce!
  • Filip Lewandowski z klasy 1 Gimnazjum, który w kategorii chłopcy Gimnazjum zdobył 2 miejsce!

 

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Wyniki końcowe:

Kat. wiek.: chłopcy - SP kl.: 5 - 6 ( 3 dł. basenu: stylem dowolnym )

1 m. Oliwier Karnowski 48,8

2 m. Kuba Duliński 51,0

3 m. Kuba Żdzieborski 52,3

4 m. Michał Dębiński 59,1

5 m. Karol Krużmanowski 60,4

6 m. Kuba Gaiński 60,6

 

Kat. wiek.: chłopcy – gimnazjum ( 4 dł. basenu – dowolnym)

1 m. Kuba Cegiełka

2 m. Filip Lewandowski

3 m. Joanna Murzynowska

 

 

 

 

 

KONKURS MKO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

W dniu 22 października odbył się szkolny etap konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Jeden z naszych Uczniów - Tobiasz Tomczak z klasy 2 zakwalifikował się do etapu rejonowego!

Tobiaszu - GRATULUJEMY! Gratulujemy również Rodzicom Tobiasza i Pani Agacie Malczyk.

 

 

 

 

LEPSZA SZKOŁA

kompetencje matematyczne

 

Kolejny rok szkolny i kolejna pierwsza klasa w naszym gimnazjum. Podobnie, jak ich starsi koledzy i koleżanki przed rokiem, Uczniowie tej klasy również przystąpili do projektu "Lepsza Szkoła" ... aby sprawdzić poziom swoich matematycznych kompetencji, zobaczyć jak wypadną na tle rówieśników.
Po raz kolejny mamy dobry nabór :-). Wynik klasy, to 73% (wynik województwa - 55%, wynik Polski - 52%). Oznacza to, że pierwsza klasa Sapere Aude plasuje się w "bardzo dobrym" 8 (spośród 9) staninie.
Gratulujemy! I pracujemy dalej! :-)

 

 

[pobierz] 0.1 MB G1: sesja1_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 1 w klasie G1 - rok szkolny 2013/2014