Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Rok szkolny 2012/2013


 

OSIĄGNĘLIŚMY KOLEJNY SUKCES W PROJEKCIE "LEPSZA SZKOŁA"!

 

Pod koniec roku szkolnego przystąpiliśmy do kolejnej sesji projektu określającego kompetencje matematyczne uczniów. Trzymamy poziom - jesteśmy w czołówce! Z wynikiem jeszcze wyższym od wyniku uzyskanego w sesji pierwszej! Cieszy nas bardzo fakt, że stajemy się coraz lepszą szkołą :-).
Test trzeciej sesji pisało blisko 90 tysięcy uczniów, z 1911 szkół z całej Polski.
Sapere Aude z wynikiem - 87% po raz kolejny lokuje się w 9 -najwyższym- przedziale skali.
Wynik całego województwa to 62%, a średnia dla całej Polski to 60% punktów.

 

Gratulujemy! I pracujemy dalej!

 

 

Oto wyniki SAPERE AUDE z 1 i 3 sesji "Lepszej Szkoły"
[pobierz] 0.5 MB sesja3_raport1

Wyniki testu "Lepsza Szkoła" - sesja 3 - rok szkolny 2012/2013

 

 

WIELKANOCNE

OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE

23.03.2012r. Jabłonna

W dniu 23.03.13r. o godzinie 11:00 na basenie w Jabłonnie Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Ludowy Klub Sportowy "Lotos" zorganizowali Otwarte Wielkanocne Zawody Pływackie dla uczniów szkół podstwowych i gimnazjalnych gminny Jabłonna.

W zawodach udział wzięło 79 dziewcząt i chłopców, którzy w zależności od wieku i umiejętności, mieli do pokonania różne długości basenu. Nad całością czuwał p. Jacek Szopa i z ramienia GCKiS p. Waldemar Oman.

 

Z naszej Szkoły Podstwowej i Gimnazjum Sapere Aude w Rajszewie pod kierunkiem p. Pawła Jaśkiewicza, wystartowali:

- Oliwier Karnowski z klasy V SP Sapere Aude, który zajął V miejsce w kategorii chłopcy, SP, kl.5-6,

- Tobiasz Tomczak z Ginnazjum Sapere Aude, który zajął I miejsce w kategorii chłopcy, Gimnazjum.

 

Wyniki końcowe:

Kat. wiek.: chłopcy - SP kl.: 5 - 6 ( 3 długości. basenu: stylem dowolnym )

1 m. Kuba Cegiełka 34,5

2 m. Dawid Micek 35,6

3 m. Kacper Senkowski 37,3

4 m. Michał Rusin 43,8

5 m. Oliwier Karwowski 53,4

6 m. Daniel Wojtowicz 1:02

Kat. wiek.: chłopcy – gimnazjum ( 4 długości. basenu – dowolnym)

1 m. Tobiasz Tomczak 58,0

 

Gratulujemy!

 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

 

21 marca tego roku uczniowe naszego gimnazjum i szkoły podstawowej przystąpili do Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Najwyższy wynik 82,5 p. zdobył Oliwier Karnowski - uczeń klasy 5a SP Sapere Aude w kategorii B1 (Benjamin - klasa 5 szkoły podstawowej). Wynik Oliwiera był "o włos" od przyznania wyróżnienia (od 84 pkt - dla pierwszych 10%). Średnia liczba zdobytych punktów w rejonie warszawskim wynosiła 61,16. Serdecznie gratulujemy!

 

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, które obejmują następujące klasy:
Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet - klasy I i II gimnazjów;
Junior - klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II, III zasadniczych szkół zawodowych;
Student - klasy II i III liceów i techników oraz IV techników.

 

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

 

 

JESTEŚMY W "LEPSZEJ SZKOLE"

 

Na początku roku szkolnego 2012/2013 po raz pierwszy wzięliśmy udział w cyklicznym projekcie określania kompetencji matematycznych uczniów o nazwie "Lepsza Szkoła".

Wyniki testu są cennym wskaźnikiem poziomu wiedzy matematycznej naszych uczniów i pozwalają zobaczyć jak wypadamy na tle innych. Miło nam stwierdzić, że należymy do ścisłej czołówki najlepiej ocenianych szkół.

Test w tym roku pisało ponad 125 tysięcy uczniów, z 2430 szkół z całej Polski. Wynik punktowy każdej szkoły jest umieszczany na 9-punkowej skali, od 1 (najniższy) do 9 (najwyższy). Sapere Aude z wynikiem 70 % lokuje się w 9-najwyższym przedziale skali. Dla porównania, wynik całego województwa mazowieckiego to 51 %, a średnia dla całej Polski to zaledwie 49 % punktów.

 

Nasz wysoki wynik bardzo cieszy, ale pracujmy, aby przy następnych testach "Lepszej Szkoły" Sapere Aude była jeszcze lepszą szkołą ;-)

 

[pobierz] 0.1 MB sesja1_raport1

Wyniki testu "Lepsza szkoła" - sesja 1 - rok szkolny 2012/2013