O szkole


 Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

 

Jeśli poszukujecie dla swoich Dzieci szkoły:

 

  • kameralnej, bezpiecznej, tolerancyjnej i takiej, którą Uczniowie po prostu lubią,
  • realizującej bardzo szeroki program nauki języków obcych, przygotowującej do nauki w dwujęzycznym liceum,
  • realizującej hasło "nauka w szkole a nie w domu", czyli nieprzeciążającej Uczniów nauką domową i czaso- chłonnym odrabianiem prac domowych (przeczytaj artykuł),
  • szkoły, która dba o umiejętności matematyczne - dla Uczniów uzdolnionych matematycznie w opcji rozszerzonej, a dla Uczniów o uzdolnieniach bardziej językowo-humanistycznych w takim zakresie, żeby obowiązkowe egzaminy z matematyki (np. egzamin gimnazjalny, matura) nie były problemem,
  • szkoły wyszukującej i wspierającej talenty (np. matematyczne, sportowe, informatyczne, plastyczne),

 

to zachęcamy do wyboru Niepublicznego Gimnazjum Sapere Aude w Rajszewie.

 

Staramy się, aby nasza placówka była wyjątkowa!

Stawiamy na umiejętności niezbędne we współczesnym świecie, naukę języków, matematyki, rozwój indywidualnych talentów. A jednocześnie chcemy, by czas spędzany w szkole był na tyle dobrze wykorzystany,  a nauka efektywna, by Uczniowie mogli cieszyć się także czasem wolnym - spędzać go na pozalekcyjnym rozwijaniu własnych zainteresowań, spotkaniach z przyjaciólmi, uprawianiu sportu.

 

W realizacji tego programu pomagają nam pełni pasji i entuzjazmu nauczyciele.

Do pomocy zaprosiliśmy także specjalistów i metodyków. Ich bogate doświadczenia sprawiąją, że placówka będzie różnić się od innych, typowych szkół, a Uczniowie będą realizować jej motto:

Sapere Aude - odważ się być mądrym. 

 

Szkoła działa od 1 września 2012 roku, na podstawie dokumentów rejestracyjnych: wpisu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych oraz nadanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty uprawnieniach szkoły publicznej (zobacz zakładka Dokumenty szkolne).

   

Aby dowiedzieć się więcej o naszych celach zapraszamy Państwa do przeczytania zakładek Co nas wyróżnia oraz Organizacja nauczania.

 

Dojazd z Chotomowa / Legionowa / Białołęki do naszej Szkoły zajmuje około 15-20 minut :)

Dojazd z Nowego Dworu Mazowieckiego do naszej Szkoły zajmuje około 5-10 minut :)